פרחים וצבעים – פרחים בשבילך

יצירת זר או סידור פרחים כמוהו כיצירת תמונה מרהיבה בצבעים חיים. השגת הרמוניה של צבעים, ניגודיות נכונה ושילובים יפים יכולים לשדרג כל מתנה ולהשאיר את חותמה על כל מי שנמצא בצד המקבל.

פרחים וצבעים

 

יצירת זר או סידור פרחים כמוהו כיצירת תמונה מרהיבה בצבעים חיים. השגת הרמוניה של צבעים, ניגודיות נכונה ושילובים יפים יכולים לשדרג כל מתנה ולהשאיר את חותמה על כל מי שנמצא בצד המקבל. בנוסף לכך לבחירת צבעי הפרחים יכולה להיות גם משמעות מאד ספציפיית אפילו כאשר מדובר באותו פרח ממש.
נסו לדמיין למשל צבעוני אדום ועכשיו נסו לדמיין צבעוני צהוב, הרי לא מדובר באותו רגש או חשיבות נכון?
אם תצליחו להפנים את המשמעות הנסתרת והמרתקת של פרחים שונים תוכלו לבחור זרים או סידורי פרחים שיתאימו לאירוע ולאדם אליו הם מיועדים ביותר מרמה אחת של משמעות.

במאמר זה אספנו עבורכם עובדות בסיסיות על צבעי פרחים פופולאריים במיוחד בתקווה שאלו יהוו התחלה ללמידה מתמשכת ולקניית פרחים מוצלחת במיוחד.

 

פרחים אדומים
פרחים מעוררים ותופסי עין שיוצרים תנועה ודרמה. פרחים אדומים מסמלים אושר, עידוד, ורגשות עזים של אהבה. בין היתר קבוצת הפרחים האדומים כוללים את פרחי הפרג, צבעונים, חבצלות, וורדים ועוד. בנוסף לסימבוליות שציינו פרחים אדומים מביעים גם תענוג, חיות, רצון לנצח, יצר הישרדות ותשורה.

 

פרחים כתומים

פרחים כתומים מרוממים את הרוח ומשקפים את שמחת השמש. הם מסמלים חום, אש, אנרגיה ולהט ובקבוצה זאת ניתן למנות את הנסטוריטימס, קלנדולה ועוד. משמעות הצבע הכתום בתרבויות שונות מתייחסת ליצירתיות, ביטחון, אינטואיציה, ידידותיות ורוח. במובנים רבים הפרחים הכתומים דומים לקרובי משפחתם – הפרחים האדומים וגם הם מושכים את העין ואת תשומת הלב.
פרחים צהובים

הפרחים הצהובים הם הסמל המובהק ביותר של האביב, הם מסמלים את הסתלקותו של החורף ומעוררים חשיבה צלולה. קבוצת הפרחים הצהובים מונה את הנרקיסים, האיריסים, את פרחי שן הארי, כריזנטמות ועוד. הצבע הצהוב מסמל התלהבות, חוש הומור, כיף, קלילות, אופטימיות ואינטלקטואליות.

 

פרחים לבנים 

פרחים לבנים הם האייקון של טוהר, הרהור ותום. חלק גדול מהפרחים הנדירים שמלבלבים דווקא בלילה הם פרחים לבנים ורבים מייחסים להם אנרגיה נשית שלקוחה מהירח. בקבוצה זאת אנו מונים את החבצלות, וורדים לבנים, נשימת התינוק ועוד.

אם אתם רוצים לשדר תחושה אוורירית ונעימה השתמשו בפרחים לבנים בסידור שלכם ולא תכשלו.